Varsity scores and schedule

Varsity scores and schedule

News

Varsity scores and schedule

HIGH SCHOOL

Friday’s results

Football

Mahopac 21, Mamaroneck 7

Fox Lane 25, Lakeland 7

New Rochelle 18, John Jay-EF 16

Clarkstown North 26, Clarkstown South 8

Ossining 44, Horace Greeley 20

Yorktown 27, Lourdes 14

Sleepy Hollow 19, Panas 6

Brewster 45, Hen Hud 20

Eastchester 23, Harrison 6

Carmel 39, White Plains 24

Rye at Somers, postponed to Sat.

Boys soccer

Tappan Zee 3, Nanuet 0

Rye 9, Gorton 0

Peekskill 1, Hen Hud 0 (OT)

Byram Hills 1, Port Chester 0

Edgemont 4, Blind Brook 1

North Rockland 1, Carmel 0

North Salem 4, Pawling 0

Girls soccer

Ursuline 2, Clarkstown South 2

Putnam Valley 6, Brewster 0

North Rockland 4, Mamaroneck 1

Nyack 0, White Plains 0

Port Chester 4, East Ramapo 1

Pearl River 6, Saunders 0

Dobbs Ferry 3, Yonkers Montessori 2

Hastings 1, Ardsley 0

Suffern 3, Tappan Zee 0

Lakeland 1, Beacon 0

Field hockey

Ossining 2, Ketcham 0

Panas 2, Hen Hud 1

Yorktown 5, Fox Lane 1

Rye 4, Suffern 0

North Rockland 1, Ursuline 0

Scarsdale 3, Pearl River 0

Croton-Harmon 1, Carmel 0

Volleyball

Early College 3, Palisade Prep 1

Haldane 3, Ossining 1

Putnam Valley 3, Horace Greeley 1

Rye Neck 3, Woodlands 0

Valhalla 3, Hastings 0

Nanuet 3, Briarcliff 1

Peekskill 3, Hamilton 1

Saturday’s events

Football

Rye at Somers, 11 a.m.

Putnam Valley at Blind Brook, 12:30 p.m.

Rye Neck vs. Warrensburg at Dietz Stadium, 1 p.m.

Haldane at Dobbs Ferry, 1 p.m.

Woodlands at Tuckahoe, 1 p.m.

Arlington at North Rockland, 1:30 p.m.

Ketcham at Scarsdale, 1:30 p.m.

Port Chester at Mount Vernon, 1:30 p.m.

John Jay at Byram Hills, 1:30 p.m.

Tappan Zee at Spring Valley, 1:30 p.m.

Pelham at Pearl River, 1:30 p.m.

Nanuet at Ardsley, 1:30 p.m.

Pleasantville at Irvington, 1:30 p.m.

Bronxville at Edgemont, 1:30 p.m.

Westlake at Briarcliff, 1:30 p.m.

Croton-Harmon at Albertus Magnus, 1:30 p.m.

Hastings at Yonkers Montessori, 1:30 p.m.

Saunders at Peekskill, 1:30 p.m.

Bye: Yonkers

Boys soccer

Clarkstown South at Pearl River, 9:30 a.m.

Bronxville at North Salem, 10 a.m.

Putnam Valley at Brewster, 10 a.m.

Horace Greeley at Scarsdale, 11 a.m.

Mount Vernon at Ramapo, 11 a.m.

North Rockland vs. White Plains at Highlands MS, 11 a.m.

Clarkstown North at New Rochelle, 11 a.m.

Croton-Harmon at Woodlands, 11 a.m.

Harrison at Panas, 11 a.m.

Lakeland at John Jay, noon

Mount Pleasant Cup

Consolation: Pleasantville vs. Westlake, 3 p.m.

Championship: Valhalla vs. Briarcliff, 7 p.m.

Girls soccer

Mt. Pleasant Cup tournament

At Valhalla HS

Consolation: Briarcliff vs. Westlake, 1 p.m.

Championship: Pleasantville vs. Valhalla, 5 p.m.

Field hockey

Hastings at Pleasantville, 11 a.m.

Horace Greeley at Brewster, noon

Volleyball

Sleepy Hollow tournament, 8:30 a.m.

Sunday’s events

No games scheduled

Latest

More USA TODAY High School Sports
Home