All-Ohio baseball honorees

All-Ohio baseball honorees

News

All-Ohio baseball honorees

By

Division I

First-Team All-Ohio

Pitcher

Taylore Cherry – Vandalia-Butler

Mitchell Stephens – Grove City

Adam Schaly – Ashland

Catcher

Cassidy Brown – Walsh Jesuit

Ray Guerrini – Mayfield

First Base

Cale Giddings – Pickerington Central

Infield

Jacob Bosiokovic – Deleware Hayes

Deion Tansel – Anthony Wanye

Xavier Turner – Sandusky

Luke Wolford – Olentangy Orange

Outfield

Aaron Huesman – Dublin Jerome

Kyle Nowlin – Harrison

Tom Stoffell – Northmont

Hunter Smith – Perrysburg

Utility

Connor Morris – Amherst Steele

Player of the Year

Jacob Bosiokovic – Delaware Hayes

Coach of the Year

Terry Dickten – Centerville

Second-Team All-Ohio

Pitcher

Brian Burkhart – Moeller

Mike Conrad – Lakota East

Cameron Knott – Willoughby South

Catcher

Jordan Garcia – Fremont Ross

Drew Nankivell – Grove City

First Base

Dylan Holmes – Thomas Worthington

Infield

Zak Farmer – Lakota West

Zach Beckner – Lebanon

Ty Amann – Moeller

Steve Duby – Moeller

Outfield

Austin Jones – Dresden Tri-Valley

Mitch Longo – Mayfield

Nate Lynch – Talawanda

Stephen Scaccia – Willoughby South

Utility

Jack Rose – Brecksville-Broadview Heights

Honorable Mention

Jake Chipka – Anthony Wayne

Tyler Greiner – Brunswick

Spencer Iacovone – Moeller

Tyler Kent – Grove City

Eric Lauer – Midview

Josh Meyers – Anthony Wayne

Austin Mooney – Dublin Scioto

Corey Nager – Mayfield

Dan Popio – Boardman

Marty Ramirez – Toledo Start

Joel Yeagkey – Avon

Division II

First-Team All-Ohio

Pitcher

Logan Bowles – Canton South

Johnny Crawford – Wapakkoneta

Anthony Kidston – Defiance

Catcher

RyLee Rogers – Cambridge

Zach Stery – Lexington

First Base

Lou Peterln – Lake Catholic

Infield

T.J. Alas – St. Francis DeSales

Zak DeCamp – St. Francis Desales

J.T. Luevano – Willard

Nate Squires – Jonathan Alder

Outfield

Jacob Brobst – Bishop Watterson

Daulton Mosbarger – Bellefontaine

Austin Skaggs – New Richmond

Nick Squires – Jonathan Alder

Utility

Robert Ziegler – Defiance

Player of the Year

Anthony Kidston – Defiance

Coach of the Year

Tom Held – Defiance

Second-Team All-Ohio

Pitcher

Justin Bailey – Gallia Academy

Carter Langdon – Tippecanoe

Greg Stagani – Richmond Edison

Catcher

Sam Petrie – Willard

Jake Trejo – Wauseon

First Base

Jordon Mally – River Valley

Infield

Michael Adams – River View

Jacob Horsley – Sheridan

Joe San Felippo – Oberlin Firelands

Ty Suntken – Wauseon

Outfield

Grant Beam – Big Walnut

Derek Hug – Bryan

Joseph Gonzalez – West Holmes

Dymonte Thomas – Marlington

Utility

Luke Parker – Chillicothe Unioto

Honorable Mention

Zach Corcoran – Waverly

Zac Crislip – Springfield Shawnee

Aaron Gase – Big Walnut

Brandon Holt Ravenna

Alex Kurowski – Holy Name

Nathan Rice – Alliance

Tanner Sanders – Clermont Northeastern

Andy Thorpe – Monroe

John Weniger – Woodridge

Alex Young – Indian Creek

Division III

First-Team All-Ohio

Pitcher

Jacob Banks – Cincinnati Hills Christian Academy

Zach Farmer – Piketon

Zach Roe – Buckeye Trail

Catcher

Matt Smith – Johnstown-Monroe

Sam Young – Hillsdale

First Base

Adam Moodt – Grand Valley

Infield

Ryan Gromley – Batavia

Zack Jansen – Madeira

Alex Leach – Carlisle

Drew Steinhour – Ontario

Outfield

Andrew Benintendi – Madeira

Jerrod Collins – Zane Trace

Zach Ratcliff – Columbus Academy

Jeff Vanscoder – Elmwood

Utility

Brian Mallernee – Oak Harbor

Second-Team All-Ohio

Pitcher

Kevin Kilne – Patrick Henry

Anthony Korinek – Independence

Doug Lowe – Triad

Catcher

Kyle Auger – Portsmouth West

Ronnie Thomas – Northmor

First Base

Ted Andrews

Infield

Adam Bricker – Portsmouth West

Mitchell Lake – Grand Valley

JP Sorma – Independence

Alec Turner – Carlisle

Outfield

Tyler Beal – Ontario

Dylan Ogle – Coshocton

Matt Smith – Fredericktown

Colton Young – Triad

Utility

Kenny Kerr – Summit Country Day

Honorable Mention

Ethan Bruns – Versailes

Graham Burrow – Tuslaw

Brad Frohman – Canton Central Catholic

Cody Herman – Manchester

Randal Muhlenkamp – Coldwater

Ryan Rock – Elyria Catholic

Jeromy Rockafellow – Grand Valley

Alek Stonerock – Westfall

Adam Wroblewski – Milan Edison

Kirk Yates – Adena

Division IV

First-Team All-Ohio

Pitcher

Keegan Long – Edon

Tyler McKenney – Tinora

Adam Niemeyer – Minster

Catcher

Clay Pittman – Tinora

Alex Ratchen – Hopewell-Loudon

First Base

Spenser Sninchack – Toronto

Infield

Ryan Arington – Cincinnati Christian

Ryan Ferrell – Seven Hills

B.J. Miller – Berlin Hiland

Tyler Tyree – Hopewell-Loudon

Outfield

James Coates – Warren John F. Kennedy

Justin Herrnstein – Buckeye Central

Joel Hilgefort – Fort Loramie

Lee Pierron – Marion Local

Utility

Jacob Zeiter – Buckeye Central

Player of the Year

Ryan Arington – Cincinnati Christian

Coach of the Year

Brian Rothrock – Hopewell-Loudon

Second-Team All-Ohio

Pitcher

Jimmy Lough – Newark Catholic

Logan Sendelbach – Hopewell-Loudon

Ryan Taylor – Racine Southern

Catcher

Dalton Bollinger – De Graff Riverside

Dylan Litman – Riittman

First Base

DJ Hemm – Lehman Catholic

Infield

Tyler Erwin – Buckeye Central

Reeve Hoover – Cincinnati Country Date

Adam Moreau – Ottawa Hills

Michael Smith – Mowrystown Whiteoak

Outfield

Tanner Cavelage – Delphos St. John

Jalen Dancer – North Central

Brody Flegal – Edgerton

Grant Troyer – Berlin Hiland

Utility

Tyler Hooser – Rittman

Honorable Mention

Gage Beaber – Gibsonburg

Brandon Benroth – Columbus Grove

Brandon Burke – Continental

Zach Butler – Plymouth

Gage Carraher – Mowrystown Whiteoak

Brendan Cox – Warren John F. kennedy

Billy Diehm – Seneca East

Matt Holden – Convoy Crestview

Lance Horner – Rittman

Vince Infante – Warren John F. Kennedy

Troy Janashak – Cuyahoga Heights

Matt Jay – Columbus Grove

Devin Mangas – Leipsic

Nick Russell – Middleton Springfield

Travis Schroeder – Leipsic

Joey Serrer – Bethel

Ian Sevenich – Leetonia

Alex Smith – Lehman Catholic

Ben Weber Lehman Catholic


Latest

More USA TODAY High School Sports