Area basketball schedules

Area basketball schedules

News

Area basketball schedules

By

Northside Christian at Hackberry; Starks at Johnson Bayou; Centerville at Hosanna Christian; Holden at Jehovan Jireh; Lafayette Christian at Madision Prep; Bell City at Grand Lake; ESA at Hathaway; Midland at Lacassine; Gueydan at Ascension Episcopal; Vandebilt Catholic at Central Catholic-M.C.; Hanson at Vermilion Catholic; North Central at Catholic-P.C.; P.C. Central at False River; Sacred Heart-V.P. at Opelousas Catholic; Jeanerette at Catholic-N.I.; Loreauville at Delcambre; David Thibodaux at West St. Mary; Abbeville at Erath; North Vermilion at Berwick; Kaplan at Patterson; Northwest at Church Point; Eunice at Livonia; Port Barre at Rayne; South Beauregard at Crowley; Notre Dame at Iowa; Jennings at Westlake; St. Martinville at Breaux Bridge; Northside at Cecilia; St. Thomas More at Teurlings; Beau Chene at LaGrange; DeRidder at Washington-Marion; St. Louis at Opelousas; H.L. Bourgeois at Thibodaux; New Iberia at Westgate; South Lafourche at Terrebonne; Acadiana at Lafayette; Carencro at Barbe; Sulphur at Sam Houston

Friday’s Games

Hackberry at Starks; Johnson Bayou at Northside Christian; Holden at Centerville; Lafayette Christian at Hosanna Christian; Bell City at Hathaway; ESA at Midland; Grand Lake at Lacassine; Ascension Episcopal at Central Catholic-M.C.; Vermilion Catholic at Gueydan; Westminster at Catholic-P.C.; False River at Opelousas Catholic; St. Edmund at North Central; P.C. Central at Sacred Heart-V.P.; Delcambre at Catholic-N.I.; Jeanerette at David Thibodeaux; West St. Mary at Loreauville; Patterson at Abbeville; Covenant Christian at Berwick; Erath at North Vermilion; Franklin at Kaplan; Rayne at Church Point; Eunice at Port Barre; Livonia at Northwest; Crowley at Jennings; Iowa at South Beauregard; Westlake at Notre Dame; Breaux Bridge at Teurlings; Cecilia at St. Martinville; St. Thomas More at Northside; Beau Chene at DeRidder; LaGrange at St. Louis; Washington-Marion at Opelousas; H.L. Bourgeois at Ellender; Central Lafourche at Westgate; New Iberia at South Lafourche; Terrebonne at Thibodaux; Carencro at Acadiana; Barbe at Sam Houston; Sulphur at Comeaux

Saturday’s Games

Country Day at Madison Prep.

GIRLS SCHEDULE

Today’s Games

Northside Christian at Hackberry; Starks at Johnson Bayou; Centerville at Hosanna Christian; Lafayette Christian at Madision Prep; Bell City at Grand Lake; ASH-G.C. at Hathaway; Midland at Lacassine; Gueydan at Ascension Episcopal; Vandebilt Catholic at Central Catholic-M.C.; Hanson at Vermilion Catholic; North Central at Catholic-PC; P.C. Central at False River; Sacred Heart-VP at Opelousas Catholic; Jeanerette at Catholic-N.I.; Loreauville at Delcambre; David Thibodaux at West St. Mary; Abbeville at Erath; North Vermilion at Berwick; Kaplan at Patterson; Northwest at Church Point; Eunice at Livonia; Port Barre at Rayne; South Beauregard at Crowley; Notre Dame at Iowa; Jennings at Westlake; St. Martinville at Breaux Bridge; Northside at Cecilia; St. Thomas More at Teurlings; Beau Chene at LaGrange; DeRidder at Washington-Marion; St. Louis at Opelousas; H.L. Bourgeois at Thibodaux; New Iberia at Westgate; South Lafourche at Terrebonne; Acadiana at Lafayette; Carencro at Barbe; Sulphur at Sam Houston

Friday’s Games

Hackberry at Starks; Johnson Bayou at Northside Christian; Holden at Centerville; Lafayette Christian at Hosanna Christian; Bell City at Hathaway; ASH-G.C. at Midland; Grand Lake at Lacassine; Ascension Episcopal at Central Catholic-M.C.; Vermilion Catholic at Gueydan; Westminster at Catholic-P.C.; False River at Opelousas Catholic; St. Edmund at North Central; P.C. Central at Sacred Heart-V.P.; Delcambre at Catholic-N.I.; Jeanerette at David Thibodeaux; West St. Mary at Loreauville; Patterson at Abbeville; Covenant Christian at Berwick; Erath at North Vermilion; Franklin at Kaplan; Rayne at Church Point; Eunice at Port Barre; Livonia at Northwest; Crowley at Jennings; Iowa at South Beauregard; Westlake at Notre Dame; Breaux Bridge at Teurlings; Cecilia at St. Martinville; St. Thomas More at Northside; Beau Chene at DeRidder; LaGrange at St. Louis; Washington-Marion at Opelousas; H.L. Bourgeois at Ellender; Central Lafourche at Westgate; New Iberia at South Lafourche; Terrebonne at Thibodaux; Carencro at Acadiana; Barbe at Sam Houston; Comeaux at Sulphur

Latest

More USA TODAY High School Sports
Home
https://usatodayhss.com/2013/area-basketball-schedules
Area basketball schedules
I found this story on USA TODAY High School Sports and wanted to share it with you: %link% For more high school stories, stats and videos, visit http://usatodayhss.com.