Boys' District scores and schedule

Boys' District scores and schedule

News

Boys' District scores and schedule

By

All times p.m. and local to site

1st at Fulton County

Thursday – Final, Carlisle County 51 Fulton City 43

2nd at Heath

Thursday – Final, Lone Oak vs. Paducah Tilghman, 7

3rd at St. Mary

Thursday – Final, Graves County 47, St. Mary 42

4th at Calloway County

Thursday – Final, Marshall County vs. Calloway County, 7:30

5th at Trigg County

Friday – Final, Lyon County vs. Trigg County, 7

6th at Union County

Thursday – Final, Henderson County 71, Webster County 63

7th at Hopkins County Central

Friday – Final, 8

8th at Hopkinsville

Thursday – Final, Hopkinsville vs. Christian County, 8

9th at Owensboro

Wednesday – Owensboro 57, Apollo 44

Friday – Final, 7

10th at Muhlenberg County

Thursday – Final, Ohio County 66, Muhlenberg County 61

11th at Hancock County

Friday – Final, 7

12th at Whitesville Trinity

Friday – Final, 6

13th at Franklin-Simpson

Thursday – Final, Russellville 72, Franklin-Simpson 57.

14th at Greenwood

Wednesday – Greenwood 52, Warren East 45

Thursday – Bowling Green vs. Warren Central, 7

15th at Barren County

Thursday – Final, Barren County 75, Allen County-Scottsville 52

16th at Cumberland County

Thursday – Final, Russell County 74, Clinton County 65

17th at John Hardin

Wednesday – John Hardin 62, Elizabethtown 60; North Hardin 60, Central Hardin 53

Friday – Final, 6:30

18th at Hart County

Wednesday – Caverna 70, Green County 63

Friday – Final, 7:30

19th at Washington County

Wednesday – Bardstown 61, Nelson County 44

Friday – Final, 7

20th at Adair County

Wednesday – Adair County 65, Marion County 45

Friday – Final, 6:30

21st at Fairdale

Wednesday – Fairdale 87, Holy Cross 56

Friday – Final, 7:30

22nd at Doss

Wednesday – Butler 62, Western 44

Friday – Final, 7:30

23rd at North Bullitt

Thursday – Final, Moore 60, Southern 57

24th at Fern Creek

Wednesday – Bullitt East 78, Whitefield Academy 41; Fern Creek 91, Jeffersontown 84

Friday – Final, 7

25th at Central

Friday – Final, 7:30

26th at Male

Wednesday – St. Xavier 81, Brown 37, Male 55, Collegiate 52

Friday – Final, 7

27th at Trinity

Wednesday – Final, Trinity 72, Seneca 36

28th at Ballard

Thursday – Final, Ballard vs. Eastern, 7:30

29th at Oldham County

Wednesday – Oldham County 57, North Oldham 40

Friday – Final, 8

30th at Collins

Wednesday – Collins 62, Spencer County 44

Thursday – Final, 7:45

31st at Carroll County

Wednesday – Eminence 52, Gallatin County 51; Owen County 42, Carroll County 36

Friday – Final, 7

32nd at Williamstown

Friday – Final, Grant County vs. Simon Kenton-Walton-Verona winner, 7

33rd at Boone County

Wednesday – Cooper 72, Conner 68; Ryle 69, Boone County 51

Friday – Final, 7

34th at Ludlow

Wednesday – Dixie Heights 55, Lloyd Memorial 34; St. Henry 67, Ludlow 36

Friday – Final, 7

35th at multiple sites

Wednesday (at Holmes) – Covington Catholic 69, Covington Holy Cross 57; Holmes 66, Beechwood 42

Friday (at Holmes) – Final, 7

36th at Highlands

Wednesday – Newport 50, Bellevue 42

Thursday – Final, Newport Central Catholic vs. Newport, 7

37th at Campbell County

Thursday – Final, Bishop Brossart 62 Scott High 44

38th at Harrison County

Friday – Final, Harrison County vs. Robertson County-Nicholas County winner, 7

39th at Mason County

Thursday – Final, Bracken County vs. Augusta, 8

40th at Clark County

Wednesday – Final, Montgomery County 66, Clark County 42

41st at Frankfort Civic Center

Friday – Final, Woodford County vs. Franklin County-Frankfort winner, 8:15

42nd at Scott County

Thursday – Final, Henry Clay vs. Scott County, 8

43rd at Lexington Christian

Wednesday – Lexington Catholic vs. Lexington Christian, late

Friday – Final, 8

44th at Eastern Kentucky University

Thursday – Model vs. Madison Southern, 8:15

Friday – Final, 8:15

45th at Boyle County

Wednesday – Lincoln County 49, Danville 36

Friday – Final, 7:45

46th at East Jessamine

Thursday – Final, West Jesssamine 77, Mercer County 57

47th at Somerset

Wednesday – Somerset 75, Rockcastle County 40

Friday – Final, 7

48th at Monticello

Friday – Final, Wayne County vs. Southwestern-McCreary Central winner, 7

49th at Jackson County

Wednesday – Clay County vs. Red Bird, late

Friday – Final, 7

50th at Williamsburg

Thursday – Final, Corbin vs. South Laurel, 7:30

51st at Barbourville

Thursday – Final, Barbourville vs. Knox Central, 7

52nd at Harlan

Thursday – Final, Harlan County 83, Middlesboro 57

53rd at Knott County Central

Wednesday – Knott County Central 70, Jenkins 25

Friday – Final, 7

54th at Perry County Central

Wednesday – Leslie County 50, Buckhorn 49

Friday – Final, 7

55th at Wolfe County

Thursday – Final, Breathitt County 60, Wolfe County 50

56th at Estill County

Thursday – Final, Estill County 49, Powell County 47

57th at Magoffin County

Wednesday – Sheldon Clark 58,Lawrence County 42; Johnson Central 48, Paintsville 43

Friday – Final, 7

58th at D.W. Howard Fieldhouse

Wednesday – Betsy Layne 66, South Floyd 45

Thursday – Prestonsburg 69, Allen Central 54

Friday – Final, 8

59th at East Ridge

Thursday – Final, Pikeville vs. East Ridge, 8:15

60th at Belfry

Wednesday – Final, Belfry 63, Pike County Central 53

61st at Menifee County

Thursday – Final, Fleming County 66, Rowan County 58

62nd at East Carter

Thursday – Final, Morgan County vs. West Carter, 7

63rd at Raceland

Friday – Final, Russell vs. Raceland-Lewis County winner, 7

64th at Boyd County

Friday – Final, 7

Latest

More USA TODAY High School Sports
Home
https://usatodayhss.com/2013/boys-district-scores-and-schedule
Boys' District scores and schedule
I found this story on USA TODAY High School Sports and wanted to share it with you: %link% For more high school stories, stats and videos, visit http://usatodayhss.com.