Girls' District scores and schedule

Girls' District scores and schedule

News

Girls' District scores and schedule

By

All times p.m. and local to site

1st at Fulton County

Friday – Final, Carlisle County vs. Hickman County, 7

2nd at Heath

Friday – Final, Paducah Tilghman vs. TBD, 7

3rd at St. Mary

Friday – Final, Graves County vs. TBD, 7

4th at Calloway County

Thursday – Final, Murray 69, Marshall County 68, 2 OT

5th at Trigg County

Thursday – Final, Livingston Central vs. Lyon County, 7

6th at Union County

Wednesday – Final, Henderson County 57, Webster County 41

7th at Hopkins County Central

Tuesday – Madisonville 56, Dawson Springs 34

Wednesday – Caldwell County 50, Hopkins County Central 45

Friday – Final, Madisonville vs.TBD, 6

8th at Hopkinsville

Thursday – Final, University Heights vs. Christian County, 6

9th at Owensboro

Thursday – Final, Owensboro Catholic vs. Owensboro, 7

10th at Muhlenberg County

Wednesday – Final, Ohio County 70, Muhlenberg Country 67

11th at Hancock County

Thursday – Final, Meade County vs. Hancock County, 7

12th at Whitesville Trinity

Thursday – Final, Grayson County 54, Edmonson County 40

13th at Franklin-Simpson

Friday – Final, Franklin-Simpson vs. Todd County Central, 7

14th at Greenwood

Friday – Final, Bowling Green vs. Warren Central, 7

15th at Barren County

Tuesday – Allen County-Scottsville 45, Barren County 28; Glasgow 63, Monroe County 52

Friday – Final, 7

16th at Cumberland County

Friday – Final, Russell County 7

17th at North Hardin

Thursday – Elizabethtown 69, Central Hardin 28; North Hardin vs. John Hardin, 8

18th at Hart County

Wednesday – Caverna 67, Green County 40

Friday – Final, 5:30

19th at Washington County

Thursday – Washington County 55, Bethlehem 43; Nelson County 71, Bardstown 29

20th at Adair County

Thursday – Marion County 65, Taylor County 24; Adair County 74, Campbellsville 30

21st at Fairdale

Wednesday – Holy Cross 85, Valley 52

Friday – Final, 6

22nd at Doss

Wednesday – Western vs. Iroquois, late

Friday – Final, 6

23rd at North Bullitt

Wednesday – North Bullitt 72, Southern 32; Moore 53, Bullitt Central 48

Friday – Final, 7

24th at Fern Creek

Thursday – Final, Mercy 54, Bullitt East 43

25th at Central

Wednesday – Manual vs. Shawnee, late; Central 62, Presentation 55

Friday – Final, 6

26th at Male

Thursday – Final, Assumption vs. Male, 7

27th at Sacred Heart

Thursday – Final, Sacred Heart 73 Seneca 31

28th at Ballard

Thursday – Final, Ballard 85, Christian Academy 61

29th at Oldham County

Wednesday – Oldham County 59, Trimble County 53

Friday – Final, 6

30th at Collins

Wednesday – Collins 52, Shelby County 48, 2OT

Friday – Final, 6

31st at Carroll County

Thursday – Gallatin County vs. Henry County, 6; Owen County vs. Carroll County, 7:30

32nd at Williamstown

Wednesday – Simon Kenton 70, Williamstown 34; Walton-Verona vs. Grant County, late

33rd at Boone County

Thursday – Final, Boone County 55, Ryle 54

34th at Ludlow

Thursday – Final, Dixie Heights 47, St. Henry 40

35th at Beechwood

Thursday – Final, Notre Dame 58, Covington Holmes 27

36th at Highlands

Friday – Final, 7

37th at Campbell County

Wednesday – Bishop Brossart 48, Calvary Christian 28; Campbell County 66, Scott High 57

Friday – Final, 7

38th at Harrison County

Thursday – Final, Pendleton County 49, Nicholas County 40

39th at Mason County

Thursday – Final, Mason County 68, Bracken County 45

40th at Paris

Thursday – Final, Montgomery County 68, George Rogers Clark 52

41st at Frankfort Civic Center

Friday – Final, Franklin County 6:30

42nd at Scott County

Thursday – Final, Bryan Station 71, Scott County 51

43rd at Lexington Christian

Friday – Final, 6

44th at Eastern Ky.
University

Thursday – Model vs. Madison Southern, 6:30

Friday – Final, 6:30

45th at Boyle County

Wednesday – Boyle County 70, Danville 68

Friday – Final, 6

46th at East Jessamine

Friday – Final, 7

47th at Somerset

Thursday – Casey County vs. Pulaski County, 6:30; Rockcastle County vs. Somerset, 8

48th at Monticello

Wednesday – Southwestern 59, Monticello 41

Thursday – McCreary Central 82, Wayne County 70

49th at Jackson County

Wednesday – Clay County vs. Oneida Baptist, late

Thursday – Final, North Laurel vs. Clay County-Oneida Baptist, 7

50th at Williamsburg

Friday – Final, 7:30

51st at Barbourville

Wednesday – Barbourville 54, Pineville 41; Lynn Camp 67, Knox Central 59

Friday – Final, 7

52nd at Harlan

Wednesday – Harlan County 63, Middlesboro 34; Bell County vs. Harlan, late

Friday – Final, 7

53rd at Knott County Central

Wednesday – Letcher County Central 76, June Buchanan 37

54th at Perry County Central

Thursday – Final, Perry County Central 60, Leslie County 57

55th at Wolfe County

Friday – Final, Wolfe County 7

56th at Estill County

Friday – Final, Powell County 7

57th at Magoffin County

Thursday – Final, Magoffin County 48, Sheldon Clark 42

58th at D.W. Howard Fieldhouse

Wednesday – Allen Central 71, South Floyd 33

Thursday – Betsy Layne 62, Prestonsburg 30

Friday – Final, 6

59th at East Ridge

Thursday – Final, Shelby Valley 71, East Ridge 48

60th at Belfry

Wednesday – Final, Belfry 39, Pike County Central 31

61st at Menifee County

Wednesday – Rowan County 41, Bath County 37; Fleming County 64, Menifee County 45

Friday – Final, 7

62nd at East Carter

Wednesday – East Carter 73, Elliott County 42; West Carter 50, Morgan County 34

Friday – Final, 7

63rd at Raceland

Thursday – Final, Russell 59, Lewis County 53

64th at Ashland Blazer

Thursday – Final, Ashland Blazer 61, Boyd County 54

Latest

More USA TODAY High School Sports
Home
https://usatodayhss.com/2013/girls-district-scores-and-schedule
Girls' District scores and schedule
I found this story on USA TODAY High School Sports and wanted to share it with you: %link% For more high school stories, stats and videos, visit http://usatodayhss.com.