Prep sports schedules

Prep sports schedules

News

Prep sports schedules

By

Acadiana at Sam Houston, Lafayette High at Barbe; Carencro at Comeaux; Breaux Bridge at ASt. Thomas More; Cecilia at Teurlings; Northside at St. Martinville; Iowa at Crowley; Notre Dame at Jennings; Church Point at Rayne; Port Barre at Eunice; Northwest at Livonia; Erath at Abbeville; Berwick at North Vermilion; Patterson at Kaplan; Pine Prairie at Iota; Catholic-NI at Delcambre; West St. Mary at Jeanerette; Catholic-PC at Westminster; St. Edmund at False River; Opelousas Catholic at Sacred Heart-VP; Ascension Episcopal at CCMC; Highland Baptist at Gueydan; Assembly Christian at St. Joseph’s ; Starks at Northside Christian.

Wednesday’s Games

Vermilion Catholic at Gueydan.

Thursday’s Games

Sulphur at Acadiana, Comeaux at Barbe; Lafayette High at Sam Houston; Carencro at New Iberia; Cecilia at Breaux Bridge; Teurlings at Northside; St. Martinville at St. Thomas More; Crowley at South Beauregard; Iowa at Notre Dame; Livonia at Church Point; Eunice at Rayne; Northwest at Port Barre; Abbeville at Patterson; North Vermilion at Erath; Kaplan at Franklin; Iota at Oakdale; Catholic-NI at West St. Mary; Delcambre at Reeves; Jeanerette at Loreauville; Catholic-PC at St. Edmund; False River at Opelousas Catholic; Sacred Heart-VP at Westminster; Sacred Heart-VP at Westminster; Vermilion Catholic at Ascension Episcopal; Riverside at CCMC: CCMC at Gueydan; Assembly Christian at Northside Christian.

PREP BASEBALL SCHEDULE

Today’s Games

Alexandria at Lafayette High; Runnels at Barbe; West St. Mary at Carencro; Comeaux at North Vermilion; Notre Dame at Breaux Bridge; Rayne at Cecilia; St. Martinvile at Westgate; Catholic-BR at Teurlings; Crowley at Vermilion Catholic; Jennings at Eunice; Abbeville at Church Point; Ascension Episcopal at Northwest; Ville Platte at Port Barre; Rayne at Cecilia; Abbeville at Church Point; Loreauville at Patterson; Iota at Northside Christian; New Iberia at Catholic-NI; Hanson at Delcambre; New Iberia at Catholic-NI; Hanson at Delcambre; Christian Life at Catholic-PC; False River at Sacred Heart-VP; Westminster at Opelousas Catholic ; St. Edmund at PC Central; Gueydan at Lafayette Christian; ESA at Highland Baptist.

Wednesday’s Games

Marksville at Catholic-PC.

Thursday’s Games

Breaux Bridge at Loreauville; St. Martinville at Delcambre; Port Barre at Sacred Heart-VP; Centerville at Rayne; West St. Mary at Franklin; Oberlin at Iota; St. Martinville at Delcambre; Breaux Bridge at Loreauville; St. Martinville at Delcambre; Franklin at West St. Mary; PC Central at Southern Lab; Covenant Christian at Assembly Christian.

Latest

More USA TODAY High School Sports
Home
https://usatodayhss.com/2013/prep-sports-schedules
Prep sports schedules
I found this story on USA TODAY High School Sports and wanted to share it with you: %link% For more high school stories, stats and videos, visit http://usatodayhss.com.