Prep track results: April 16

Prep track results: April 16

News

Prep track results: April 16

By

Bay Conference Relays


Boys

Team scores:West De Pere 93, Seymour 87, Luxemburg-Casco 83, Hortonville 79, Shawano 72, Marinette 43, Denmark 41.5, Oconto Falls 41, New London 26.5.

Event winners: 300 hurdles relay: West De Pere; 300 relay weight: Shawano, 37.87; 400 relay: Marinette, 44.6; 800 relay: Marinette, 1:34.48; 1600 relay: Luxemburg-Casco, 3:36.00; 3200 relay: Luxemburg-Casco, 8:51.75; 4800 relay: Luxemburg-Casco, 15:06.77; 800 sprint medley: Hortonville, 1:40.79; 1600 sprint medley: Luxemburg-Casco, 3:53.54; Distance medley: Seymour, 11:48.44; 330 shuttle hurdle: Seymour, 49.08; High jump relay: West De Pere; Pole vault relay: Shawano; Long jump relay: West De Pere; Triple jump relay: West De Pere.


Girls

Team scores: Oconto Falls 120, Luxemburg-Casco 85, Hortonville 83, Seymour 71, West De Pere 60, Denmark 57, Shawano 44, New London 31, Marinette 14.

Event winners: 300 hurdles relay: Seymour; 400 relay weight: Denmark, 43.90; 400 relay: Oconto Falls, 53.41; 800 relay: Oconto Falls, 1:54.52; 1600 relay: Hortonville, 4:20.34; 3200 relay: Oconto Falls, 11:12.81; 4800 relay: Luxemburg-Casco, 17:51.96; 800 sprint medley: Seymour, 2:07.25; 1600 sprint medley: Hortonville, 4:37.45; Distance medley: Luxemburg-Casco, 14:00.35; High jump relay: Oconto Falls; Pole vault relay: Seymour; Long jump relay: Oconto Falls; Triple jump relay: Oconto Falls.

Gibraltar Triangular


Girls

Team scores:Gibraltar 45, Southern Door 35, Oconto 35.
Winners: 100: Lea Burger, SD, 13.34; 200: Bauldry Aleah, GIB, 29.04; 400: Tori Hipke, OCO, 1:06.57; 800: Clarissa Jauregui, GIB, 2:34.46; 1600: Bridget Vandertie, SD, 6:07.37; 100 hurdles: Aleah Willame, OCO, 18.57; 300 hurdles: Cassy Moore, SD, 1:00.06; 400 relay: Southern Door (Abby Baranczyk, Lily Samuels, Cassy Moore, Lea Burger), 55.28; 800 relay: Gibraltar (Andrea Nelson, Chloe Maddad, Bauldry Aleah, Alejandra Jauregui), 2:00.98; 1600 relay: Gibraltar (Alejandra Jauregui, Olivia Potter, Gracie Zachow, Makenna Ash), 4:45.97; 3200 relay: Gibraltar (Josie Shabbit, Gracie Zachow, Makenna Ash, Clarissa Jauregui), 11:29.34; high jump: Aleah Willame, OCO, 4-6; shot put: Mckenna Russell, OCO, 28-71/2.


Boys

Team scores:Southern Door 57, Gibraltar 56, Oconto 19.
Winners: 100: Andrew Peot, GIB, 11.35; 200: Peter Soto, SD, 24.17; 400: D.J. Sitte, GIB, 53.88; 800: Thomas Musil, SD, 2:16.48; 1600: Thomas Musil, SD, 5:23.19; 3200: Ben Anderson, GIB, 110 hurdles: Edward Kraemer, SD, 22.97; 300 hurdles: Bjorn Johnson, GIB, 46.51; 400 relay: Gibraltar (Bjorn Johnson, Thor Johnson, Erik Bosman, Willie Franke, 48.49; 800 relay: Gibraltar (Bjorn Johnson, Thor Johnson, Evan Rhinehart, Skyler Schopf), 1:43.24; 1600 relay: Gibraltar (Andrew Peot, Sam Kordon, D.J. Sitte, Skyler Schopf), 3:47.88; 3200 relay: Gibraltar (Ben Anderson, Oliver Hansen, Willie Franke, Skyler Schopf), 10:07.16; high jump: Mason Lemere, SD, 6-0; shot put: Cal McCarty, SD, 44-41/2.

More USA TODAY High School Sports
Home
https://usatodayhss.com/2013/prep-track-results-april-16
Prep track results: April 16
I found this story on USA TODAY High School Sports and wanted to share it with you: %link% For more high school stories, stats and videos, visit http://usatodayhss.com.