Prep volleyball district results/schedule

Prep volleyball district results/schedule

News

Prep volleyball district results/schedule

By

VOLLEYBALL DISTRICTS

VOLLEYBALL DISTRICTS

CLASS A

* At Mason

Tuesday: Gull Lake at Lakeview, 6 p.m.; Mason vs. Holt, 7 p.m.; Grand Ledge vs. Jackson, 7 p.m.

Thursday: B.C. Central vs. Grand Ledge/Jackson winner, 5:30 p.m.; Lakeview/Gull Lake winner vs. Mason/Holt winner, 7 p.m.

Saturday: Finals, 11 a.m.

CLASS B

* At Parchment

Monday: Parchment 3, Pennfield 0; Harper Creek 3 Marshall 0

Wednesday: Delton Kellogg vs. Parchment, 6 p.m.; Comstock vs. Harper Creek, 7:15 p.m.

Friday: Finals, 6 p.m.

* At Coldwater

Monday: Coldwater 3, Sturgis 2

Wednesday: Edwardsburg vs. Three Rivers, 6 p.m.; Vicksburg vs. Coldwater, 7:30 p.m.

Saturday: Finals, 5 p.m.

* At Charlotte

Monday: Eaton Rapids 3, Jackson NW 1; Charlotte 3, Olivet 0

Wednesday: Leslie vs. Eaton Rapids, 5 p.m.; Parma Western vs. Charlotte, 7 p.m.

CLASS C

* At Galesburg-Augusta

Monday: Maple Valley vs. Potterville, late

Wednesday: Springport vs. Dansville, 5 p.m.; Galesburg-Augusta vs. Maple Valley/Potterville winner, 7 p.m.

Thursday: Finals, 6 p.m.

* At Bronson

Tuesday: Bronson vs. Hillsdale, 5 p.m.; Reading vs. Mendon, 7 p.m.

Thursday: Quincy vs. Bronson/Hillsdale winner, 5 p.m.; Union City vs. Reading/Mendon winner, 7 p.m.

Saturday: Finals, 1 p.m.

* At Michigan Center

Monday: Concord 3, Homer 0; Hanover-Horton 3, East Jackson 0

Wednesday: Vandercook Lake vs. Concord, 5:30 p.m.; Michigan Center vs. Hanover-Horton, 7 p.m.

Thursday: Finals, 7 p.m.

CLASS D

* At St. Philip

Monday: St. Philip 3, Martin 0

Wednesday: Climax-Scotts vs. Kalamazoo Heritage, 6 p.m.; Calhoun Christian vs. St. Philip, 7 p.m.

Thursday: Finals, 6:30 p.m.

* At Burr Oak

Wednesday: Athens vs. Colon, 5:30 p.m.

Thursday: Marcellus Howardsville vs. Marcellus, 5:30 p.m.; Burr Oak vs. Athens/Colon winner, 7:30 p.m.

Saturday: Finals, 3 p.m.

* At Jackson Christian

Tuesday: Bellevue vs. Tekonsha, 5:30 p.m.; Jackson Christian vs. Marshall Academy, 7 p.m.

Thursday: Finals, 7 p.m.

* At Hillsdale Academy

Tuesday: Coldwater Pansophia vs. North Adams-Jerome, 7 p.m.

Thursday: Litchfield vs. Hillsdale Will Carleton, 5:30 p.m.; Hillsdale Academy vs. Coldwater Pansophia/N. Adams-Jerome winner, 7 p.m.

Friday: Finals, 6 p.m.

Latest

More USA TODAY High School Sports
Home
https://usatodayhss.com/2013/prep-volleyball-district-resultsschedule
Prep volleyball district results/schedule
I found this story on USA TODAY High School Sports and wanted to share it with you: %link% For more high school stories, stats and videos, visit http://usatodayhss.com.