This week's prep schedule: Feb. 4-9

This week's prep schedule: Feb. 4-9

News

This week's prep schedule: Feb. 4-9

By

Prep sports events in the Green Bay area for the week of Feb. 4-9, 2013.

Monday

Boys basketball: Marinette at Menominee; Menominee Indian at Bonduel; Florence at Three Lakes; White Lake at Elcho; Wisconsin Valley Lutheran at Laona/Wabeno.
Girls basketball: Freedom at Denmark; Stockbridge at Gibraltar; Kewaunee at Oshkosh Lourdes; Wausaukee at Suring; Gillett at Peshtigo; Marinette St. Thomas at Crivitz; Coleman at Lena.

Tuesday

Boys basketball: Sheboygan South at De Pere; Sheboygan North at Green Bay East; Ashwaubenon at Green Bay Southwest; Green Bay Notre Dame at Green Bay West; Sheboygan Falls at Pulaski; Shawano at Denmark; Seymour at New London; Hortonville at West De Pere; Luxemburg-Casco at Oconto Falls; Coleman at Gillett; Suring at Lena; Marinette St. Thomas at Niagara; Wausaukee at Peshtigo; Crandon at Tomahawk; Goodman/Pembine at Stephenson, Mich.
Girls basketball: Green Bay Southwest at Ashwaubenon; Green Bay West at Green Bay Notre Dame; Green Bay East at Sheboygan North; De Pere at Sheboygan South; Bay Port at Wausau West; Pulaski at Algoma; Marinette at Menominee; West De Pere at Hortonville; Oconto Falls at Luxemburg-Casco; Denmark at Shawano; New London at Seymour; Sevastopol at Oneida Nation; Crandon at Goodman/Pembine; Wabeno at Florence; White Lake at Three Lakes; Phelps at Elcho; Suring at Laona.
Boys hockey: Bay Port at Fond du Lac; Ashwaubenon at Appleton United.
Wrestling: Antigo at Oconto.

Thursday

Boys basketball: Marinette at Luxemburg-Casco; Oconto Falls at Hortonville; West De Pere at Shawano; Denmark at New London; Crandon at Prentice.
Girls basketball: Pulaski at Green Bay West; Sturgeon Bay at Oconto; Southern Door at N.E.W. Lutheran; Gibraltar at Kewaunee; Sevastopol at Algoma; Florence at Crandon; Elcho at Laona; Three Lakes at Goodman/Pembine; White Lake at Phelps; Niagara at Peshtigo; Suring at Marinette St. Thomas; Lena at Gillett; Crivitz at Coleman.
Boys hockey: Stevens Point Pacelli at De Pere.
Girls hockey: Bay Area at Appleton.

Friday

Boys basketball: Ashwaubenon at Antigo; Green Bay Notre Dame at Menominee; Green Bay Southwest at Bay Port; Green Bay East at Hortonville; De Pere at Manitowoc; Green Bay West at Pulaski; Green Bay Preble at Sheboygan North; Laona/Wabeno at Goodman/Pembine; White Lake at Florence; Suring at Crivitz; Niagara at Coleman; Lena at Wausaukee; Peshtigo at Marinette St. Thomas; Phelps at Watersmeet, Mich.
Girls basketball: Manitowoc at De Pere; Sheboygan North at Green Bay Preble; Bay Port at Green Bay Southwest; Fox Valley Lutheran at Green Bay Notre Dame; Luxemburg-Casco at Marinette; Shawano at West De Pere; New London at Denmark; Hortonville at Oconto Falls.
Boys hockey: Green Bay Notre Dame at Trenton.

Saturday

Boys basketball: West De Pere at Denmark.
Girls basketball: Ashwaubenon at Marshfield; Oconto Falls at Antigo; Manitowoc Roncalli at Kewaunee; Wabeno at Crivitz; Crandon at Wausaukee.
Boys hockey: Green Bay Notre Dame at Trenton; Bay Port at Milwaukee University School; Appleton United at Green Bay United; Ashwaubenon at Brookfield Central.
Boys swimming: WIAA sectionals.

More USA TODAY High School Sports
Home
https://usatodayhss.com/2013/this-weeks-prep-schedule-feb-4-9
This week's prep schedule: Feb. 4-9
I found this story on USA TODAY High School Sports and wanted to share it with you: %link% For more high school stories, stats and videos, visit http://usatodayhss.com.