Local prep schedule

Local prep schedule

News

Local prep schedule

By

MONDAY, JAN. 13

* Boys’ Basketball: Athens at Mendon

* Girls’ Basketball: Hastings at B.C. Central, North Adams-Jerome at St. Philip, Athens at Mendon, Hillsdale Academy at Bellevue, J-Christian at Climax-Scotts, Colon at Litchfield, Stockbridge at Quincy, Tekonsha at Pittsford, Centreville at Union City

TUESDAY, JAN. 14

* Boys’ Basketball: Sturgis at B.C. Central, B.C. Hawks at Calhoun Christian, Gull Lake at Harper Creek, Lakeview at Loy Norrix, Pennfield at Constantine, Burr Oak at St. Philip, Homer at Athens, Climax-Scotts at Bellevue, Bronson at Cassopolis, Coldwater at Marshall, Tekonsha at Colon, Delton Kellogg at Olivet, K-Christian at Galesburg-Augusta, Maple Valley at K-Hackett, Marshall Academy at Factoryville Christian, Quincy at Springport, Union City at Reading

* Girls’ Basketball: B.C. Central at Sturgis, Harper Creek at Gull Lake, Loy Norrix at Lakeview, Constantine at Pennfield, Marshall at Coldwater, Olivet at Delton Kellogg, Galesburg-Augusta at K-Christian, K-Hackett at Maple Valley, Marshall Academy at Factoryville Christian

* Boys’ Swimming: Marshall at Otsego

WEDNESDAY, JAN. 15

* Girls’ Basketball: Athens at White Pigeon

* Wrestling: B.C. Central, Lakeview at Gull Lake Quad; Harper Creek, Coldwater at Marshall Quad; Pennfield, Delton Kellogg at Constantine Quad; Athens/Climax-Scotts Co-Op, Homer at Athens Quad; Centreville at Bronson; Galesburg-Augusta, Maple Valley at Olivet Quad; Union City at Quincy Quad

* Bowling: Lakeview, Pennfield, Coldwater, Marshall at SW Eight Meet at Nottke’s Bowl

THURSDAY, JAN. 16

* Boys’ Basketball: Athens at Springport, Homer at Quincy, Jonesville at Union City

* Girls’ Basketball: Factoryville Christian at Calhoun Christian, Tekonsha at North Adams-Jerome

* Boys’ Swimming: Loy Norrix at B.C. Central, Sturgis at Harper Creek, Marshall at Lakeview

* Bowling: Lakeview, Pennfield, Coldwater, Marshall at SW Eight Meet at Sturgis

FRIDAY, JAN. 17

* Boys’ Basketball: Coldwater at B.C. Central, Rudolf Steiner at Calhoun Christian, Loy Norrix at Harper Creek, Sturgis at Lakeview, Delton Kellogg at Pennfield, Climax-Scotts at St. Philip, Coldwater Pansophia at Marshall Academy, Colon at Bellevue, Bronson at White Pigeon, Parchment at Galesburg-Augusta, Marshall at Gull Lake, Olivet at Maple Valley, J-Christian at Tekonsha

* Girls’ Basketball: Coldwater at B.C. Central, Rudolf Steiner at Calhoun Christian, Loy Norrix at Harper Creek, Sturgis at Lakeview, Delton Kellogg at Pennfield, Climax-Scotts at St. Philip, Athens at Springport, Colon at Bellevue, Bronson at White Pigeon, Coldwater Pansophia at Marshall Academy, Parchment at Galesburg-Augusta, Marshall at Gull Lake, Homer at Quincy, Olivet at Maple Valley, Jonesville at Union City

Latest

More USA TODAY High School Sports
Home
https://usatodayhss.com/2014/local-prep-schedule-6
Local prep schedule

Boys’ Basketball: Athens at Mendon

I found this story on USA TODAY High School Sports and wanted to share it with you: %link% For more high school stories, stats and videos, visit http://usatodayhss.com.