Today's high school girls basketball districts finals schedule

Today's high school girls basketball districts finals schedule

News

Today's high school girls basketball districts finals schedule

By

All games district finals

Class A

No. 1 at Kalamazoo Loy Norrix: Niles vs. Kalamazoo Central, 7

No. 2: Grand Ledge at Richland Gull Lake, 7

No. 3: DeWitt at Haslett, 7

No. 4 at East Grand Rapids: Byron Center vs. Grand Rapids Christian, 7

No. 5 at Jenison: Wyoming vs. Holland West Ottawa, 7

No. 6 at Muskegon Reeths-Puffer: Muskegon Mona Shores vs. Muskegon, 7

No. 7 at Cedar Springs: Grand Rapids Forest Hills Central vs. Greenville, 7

No. 8 at Linden: Fenton vs. Holly, 7

No. 9 at Lapeer West: Flint Carman-Ainsworth vs. Davison, 7

No. 10: Clio at Flushing, 7

No. 11 at Bay City Central: Midland vs. Midland Dow, 7

No. 12: Alpena at Traverse City West, 7

No. 13: Ypsilanti at Temperance Bedford, 7

No. 14: Southgate Anderson at Woodhaven, 7

No. 15: Romulus at Westland Glenn, 7

No. 16: Dearborn at Allen Park, 7

No. 17 at Ann Arbor Skyline: Dexter vs. Ann Arbor Huron, 7

No. 18 at Northville: Canton vs. Plymouth, 7

No. 19 at Garden City: Livonia Stevenson vs. Livonia Franklin, 7

No. 20 at Hamtramck: Detroit King vs. Detroit Western, 5:30

No. 21 at Detroit Mumford: Detroit Renaissance vs. Farmington Hills Mercy, 5

No. 22: Grosse Pointe North at Grosse Pointe South, 7:30

No. 23: Fraser at Warren Cousino, 7

No. 24: Oak Park at Southfield-Lathrup, 5:30

No. 25: West Bloomfield at White Lake Lakeland, 6

No. 26 at Milford: Hartland vs. Howell, 7

No. 27: North Farmington at Birmingham Marian, 7

No. 28: Sterling Heights at Harrison Twp. L’Anse Creuse, 6

No. 29 at Troy Athens: Waterford Kettering vs. Waterford Mott, 7

No. 30: Rochester Hills Stoney Creek at Clarkston, 7

No. 31 at Sterling Heights Stevenson: Romeo vs. Utica Ford, 7

No. 32 at Macomb L’Anse Creuse North: Port Huron Northern vs. New Baltimore Anchor Bay, 6

Class B

No. 33 at Benton Harbor: Benton Harbor vs. Stevensville Lakeshore, 7

No. 34: Three Rivers at Sturgis, 7

No. 35: Battle Creek Harper Creek at Parchment, 7

No. 36 at Olivet: Eaton Rapids vs. Jackson Northwest, 7

No. 37 at Jackson Lumen Christi: Chelsea vs. TBD, 7

No. 38 at Monroe St Mary Catholic Central: Ida vs. Tecumseh, 7

No. 39 at Carleton Airport: Grosse Ile vs. New Boston Huron, 6

No. 40: Dearborn Henry Ford Academy at Dearborn Divine Child, 7

No. 41: Detroit University Prep Science & Math at Detroit Collegiate Prep, TBD

No. 42 at Hazel Park: Ferndale vs. Ferndale University, 7

No. 43 at Warren Lincoln: Center Line vs. TBD, 7

No. 44: Detroit Country Dayat Pontiac Notre Dame Prep, 7

No. 45 at Livonia Ladywood: Detroit Community vs. Ypsilanti Arbor, 7

No. 46: Perry at Williamston, 7

No. 47 at Wayland Union: Portland vs. Ionia, 7

No. 48: Plainwell at Otsego, 7

No. 49 at Zeeland West: Hamilton at Holland Christian, 7

No. 50: Grand Rapids South Christianat Wyoming Godwin Heights, 7

No. 51 at Comstock Park: Grand Rapids Catholic Central vs. Ada Forest Hills Eastern, 7

No. 52: Muskegon Oakridge atMuskegon Orchard View, 7

No. 53 at Grant: Howard City Tri-County vs. Sparta, 7

No. 54 at Ovid-Elsie: Alma vs. Belding, 7

No. 55 at Durand: Goodrich vs. Corunna, 7

No. 56 at Armada: Macomb Lutheran North vs. Richmond, 7:30

No. 57 at Imlay City: Yale vs. Croswell-Lexington, 7

No. 58 at Caro: Frankenmuth vs. Flint Powers Catholic, 7

No. 59 at Chesaning: Carrollton vs. Freeland, 7

No. 60 Essexville Garber: Bay City John Glenn vs. Midland Bullock Creek, 7

No. 61: Big Rapids at Clare, 7

No. 62 at Kingsley: Manistee vs. Mason County Central, 7

No. 63: Cheboygan at Cadillac, 7

No. 64: Houghton at Menominee, TBD

Class C

No. 65 at Three Oaks River Valley: New Buffalo vs. Niles Brandywine, 7

No. 66 at Lawton: Schoolcraft vs. Decatur, 7

No. 67: Bronson at Mendon, 7

No. 68: Concord at East Jackson, 7

No. 69 at Hudson: Adrian Madison vs. Pittsford, 7

No. 70: Britton Deerfield at Blissfield, 7

No. 71: Manchester at Clinton, 7

No. 72 at Riverview Richard: Detroit Consortium vs. Ecorse, 7

No. 73 at TBD: Detroit Jalen Rose vs. Detroit Allen/Highland Park Renaissance, TBA

No. 74: Detroit Edison at Grosse Pointe Woods University Liggett, 5:30

No. 75: Madison Heights Bishop Foley at Royal Oak Shrine, 7

No. 76 at Auburn Hills Oakland Christian: Mt. Clemens vs. Pontiac Academy for Excellence, 7

No. 77 at Bloomingdale: Hartford vs. Gobles, 7

No. 78: Dansville at Springport, 7

No. 79: Laingsburg at Carson City-Crystal, 7

No. 80 at Fennville: North Muskegon vs. Holland Black River, 6

No. 81: Grandville Calvin Christian at Kent City, 7

No. 82 at Flint International Academy: Flint Hamady vs. Flint Beecher, 6

No. 83: Dryden at Brown City, 7

No. 84 at Ubly: Sandusky vs. Elkton-Pigeon-Bay Port, 7

No. 85: Reese at New Lothrop, 7

No. 86 at Breckenridge: Saginaw Nouvel vs. Hemlock, 7

No. 87 at Blanchard Montabella: Ithaca vs. St. Louis, 7

No. 88 at Hesperia: Shelby vs. White Cloud, 7

No. 89: Beaverton at Beal City, 7

No. 90: Houghton Lake at Lincoln Alcona, 7

No. 91 at Kalkaska: Maple City Glen Lake vs. McBain, 7

No. 92: Elk Rapids at Charlevoix, 6

No. 93 at Indian River Inland Lakes: St. Ignace LaSalle vs. Newberry, 6

No. 94: Neguanee at Ishpeming, 7

No. 95: Iron Mountain at Norway, 7

No. 96 at L’Anse: L’Anse 43, Calumet 40 (Wed.)

Class D

No. 97: Eau Claire at St Joseph Lake Michigan Catholic, 6

No. 98 at Burr Oak: Athens vs. Colon, 6

No. 99: Hillsdale Academyat North Adams-Jerome, 7

No. 100 at Adrian Lenawee Christian: Camden-Frontier 45, Adrian Lenawee Christian 28 (Wed.)

No. 101: Plymouth Christianat Taylor Baptist Park, 7:30

No. 102 at Saline Washtenaw Christian: Ann Arbor Steiner 41, Pinckney Livingston 20 (Wed.)

No. 103 at TBD: Southfield Christian vs. Novi Franklin Road, TBD

No. 104: Waterford Our Ladyat Clarkston Everest Collegiate, 7

No. 105: New Haven Merritt at Marine City Cardinal Mooney, 7

No. 106 at Flint Michigan School for the Deaf: Burton Madison Academy vs. TBD, 6

No. 107 at Morrice: Lansing Christian 38, Morrice 37 (Wed.)

No. 108 at Tekonsha: Bellevue vs. Jackson Christian, 7:30

No. 109 at Battle Creek St Philip: Martin vs. Climax-Scotts, 6

No. 110: Wyoming Potter’s House Christian at Byron Center Zion Christian, 7

No. 111: Muskegon Catholic Centralat Fruitport Calvary Christian, 6

No. 112 at Fulton: Fowler vs. Portland St Patrick, 7

No. 113: Carsonville-Port Sanilacat Kingston, 7

No. 114: Bay City All Saintsat Kinde-North Huron, 7

No. 115 at McBain Northern Michigan Christian: Big Rapids Crossroads Academy vs. Mt Pleasant Sacred Heart, 5

No. 116 at Walkerville: Brethren vs. Manistee Catholic Central, 7

No. 117 at Onekama: Bear Lake vs. Frankfort, 7

No. 118 at Leland: Lake Leelanau St Mary vs. Suttons Bay, 7

No. 119: Hale at Arenac Eastern, 6

No. 120 at Wolverine: Onaway vs. Posen, 7

No. 121 at Central Lake: Bellaire vs. Gaylord St Mary, 7

No. 122 at Alanson: Pellston 49, Harbor Springs Harbor Light Christian 39 (Wed.)

No. 123: Engadineat Mackinaw City, 7

No. 124: Cedarvilleat Brimley, 7

No. 125 at Rapid River: Eben Junction Superior Central vs. Cooks Big Bay de Noc, 6

No. 126 at Carney-Nadeau: Stephenson vs. Felch North Dickinson, 7

No. 127: Crystal Falls Forest Parkat Wakefield-Marenisco, 7

No. 128: Dollar Bayat Chassell, 7

Latest

More USA TODAY High School Sports
Home
https://usatodayhss.com/2014/todays-high-school-girls-basketball-districts-finals-schedule
Today's high school girls basketball districts finals schedule

All games district finals

I found this story on USA TODAY High School Sports and wanted to share it with you: %link% For more high school stories, stats and videos, visit http://usatodayhss.com.