Wrestling: Rockland County Championship seeds

Wrestling: Rockland County Championship seeds

News

Wrestling: Rockland County Championship seeds

By

The Rockland County Championship wrestling tournament will be held on Saturday at Tappan Zee High. Wrestling will begin at 9 a.m., with the finals scheduled for approximately 5 p.m.

Team key: Clarkstown North (CN); Clarkstown South (CS); East Ramapo (ER); Nanuet (Nan); North Rockland (NRk); Nyack (Ny); Pearl River (PR); Suffern (Sf); Tappan Zee (TZ)

99

1. Sean McGarvey (PR)

2. Anthony Sulla (NRk)

3. Brendan Henry (TZ)

4. Michael Alvarado (CS)

5. Trey Wardlaw (ER)

6. Dylan Urban (PR)

7. Akif Ahmad (Nan)

8. Kevin Lynn (Nan)

106

1. Peter Oliveto (Sf)

2. Alex D’Angelo (NRk)

3. Karl Burnich (Nan)

4. Dylan Conway (PR)

113

1. James Kelly (PR)

2. Dylan Mateo (Nan)

3. Maxim Kutespau (CN)

4. Brice Artrip (Sf)

5. Jeffrey Mellick (CS)

6. Luis Cuevas (Sf)

120

1. Joe Dillon (Nan)

2. Derek DiMarsico (NRk)

3. Brian Hong (CN)

4. Jake Kurzhals (PR)

5. Luke Francois (ER)

6. Elijah Francois (Ny)

7. Tommy Delgado (Sf)

8. Marcelo Vergara (CS)

126

1. Daiton Powell (Sf)

2. Marlon Borge (NRk)

3. Eric Boyle (Nan)

4. Prakash Thakur (Ny)

5. Jonathan Ortiz (ER)

6. Nahum Dorme (ER)

7. Joey Fields (CN)

8. Cristian Hilario (NRk)

132

1. John Muldoon (PR)

2. Romello Bradley (ER)

3. Brian Nicpon (Sf)

4. Chris Bonanno (NRk)

5. Chris Lowery (Nan)

6. Joan Bautista (NRk)

7. Jack Hogan (PR)

8. Michael Sullivan (TZ)

138

1. Matt Caputo (NRk)

2. Nick Simeti (PR)

3. Justin Duboff (NRk)

4. Jason Bottamedi (Sf)

5. Yvharry Belange (ER)

6. Joe Gedeiko (TZ)

7. Chris Rooney (Nan)

8. Paul Moiseau (CS)

145

1. James Giraldez (Ny)

2. Mike Koodin (Sf)

3. Jeff Martinez (TZ)

4. Jason Seeback (Sf)

5. Noah Hovde (TZ)

6. Austin Paul (NRk)

7. Joe Quinn (NRk)

8. Chris Henry (CN)

152

1. Blaise Benderoth (NRk)

2. Frank Paratore (Nan)

3. Jean Maxime (ER)

4. Josh Rein (CN)

5. Cole Hochron (NRk)

6. Agustin Pagan (CS)

7. Casey Gedeiko (CS)

8. Trevor Schaller (TZ)

160

1. Nick Didio (NRk)

2. Dave Crispino (CN)

3. Sheeler Lubin (ER)

4. Cody Moore (CS)

5. Gray Desimone (Sf)

6. Miguel Relitta (CN)

7. Kenny Gu (Sf)

8. Frank Toto (Nan)

170

1. Rob Gullo (PR)

2. Alex Slaybaugh (Nan)

3. Henry Chau (Sf)

4. Alex Schelmety (NRk)

5. Adonis Alcime (Ny)

6. Marcus Stroud (ER)

7. Ben Schiller (CN)

8. Omar Helatat (CS)

182

1. Peter Pjetri (Sf)

2. Hassan Auwarter (CS)

3. Connor Breit (Nan)

4. Chris Marchena (CN)

5. Mike Vogel (NRk)

195

1. Tyrick Jackson (Sf)

2. Austin Maurer (CS)

3. Connor Brook (NRk)

4. Ryan Hall (CS)

5. Jarrett Bravo (Nan)

6. Kevin Linderman (Ny)

7. Joel Feliciano-Rivera (ER)

8. Jack Arnold (PR)

220

1. John Hartnett (TZ)

2. Jason Fortugno (CS)

3. Bryan Kondrack (PR)

4. Leo Pamphile (ER)

5. TJ Groesbeck (Sf)

6. Darren Jean (ER)

7. Pierre Vital (Ny)

8. Aidan Christian (CS)

285

1. Mike Manni (TZ)

2. Conner Reigottie (NRk)

3. Nick Holahan (CS)

4. Matt St. Onge (CS)

5. Dave Avery (PR)

6. Jahkem Collins-Martinez (ER)

7. Max Rabinowitz (Nan)

8. Jose Grajales (Sf)

Latest

More USA TODAY High School Sports