Shore Sports Results from Nov. 4

Shore Sports Results from Nov. 4

News

Shore Sports Results from Nov. 4

By

Field Hockey

Field Hockey

HIGH SCHOOL

Schedule

Girls Volleyball

NJSIAA Tournament

First Round

Group I

(5) Kinnelon 2, (27) Point Beach 0

Group II

(8) Barnegat 2, (25) Dumont 0

(12) Pinelands 2, (21) Sterling 1

(4) Tenalfy 2, (28) Raritan 0

Mulligan(s), Rising lead Pinelands girls volleyball to historic win

Group III

(4) Roxbury 2, (29) Freehold 0

(3) West Morris 2, (30) Colts Neck 0

(13) Toms River East 2, (20) Scotch Plains-Fanwood 1

(8) WWPS 2, (25) Jackson Liberty 0

(5) Morris Knolls 2, (28) Lacey 0

(12) Toms River South 2, (21) Millburn 0

(6) Wall 2, (27) WWPN 0

Group IV

(17) Marlboro 2, (16) Rancocas Valley 1

(20) J.P. Stevens 2, (13) Toms River North 0

(10) Southern 2, (23) Morristown 0

Colts Neck football’s Nick Gargiulo earns Week 8 Game Ball

Non-Public

(5) Red Bank Catholic 2, (28) Wardlaw-Hartridge 0

(2) St. John Vianney 2, (31) Saddle River 0

Field Hockey

NJSIAA Tournament

Semifinals

North 2 Group III

(1) Freehold 4, (5) Middletown South 0

(3) Summit 2, (2) Middletown North 0

Central Group II

(1) Wall 5, (5) Ocean 1

(2) Rumson-Fair Haven 12, (3) Robbinsville 1

Central Group III

(1) Moorestown 7, (4) Central 0

(2) Allentown 1, (6) Toms River South 0

Central Group IV

(3) Jackson Memorial 4, (2) Monroe 2

South Group II

(2) Delsea 3, (3) Pinelands 0

Non-Public South

(1) St. Joseph-Hammonton 3, (8) Red Bank Catholic 1

(6) Camden Catholic 5, (3) St. John Vianney 0

APP Red Zone Road Show at Shore Regional

Schedule

Girls Soccer

NJSIAA Tournament

Second Round

Central Group I

(6) South River at (3) Point Beach, 1 p.m.

(8) Haddon Township at (1) Shore, 3 p.m.

Central Group II

(12) Monmouth at (4) A.L. Johnson, 11 a.m.

(9) Rahway at (1) Rumson-Fair Haven, Noon

(6) Bernards at (3) Holmdel, 2 p.m.

(15) Raritan at (10) Governor Livingston, 2 p.m.

Central Group III

(5) Wall at (4) Allentown, 10 a.m.

(11) Neptune at (3) Toms River East, 11 a.m.

(7) Ocean at (2) Moorestown, Noon

(9) Steinert at (1) Colts Neck, 2 p.m.

Central Group IV

(6) Hillsborough at (3) Manalapan, 10 a.m.

(9) Freehold at (1) Freehold Township, 11 a.m.

South Group II

(12) Manchester at (4) Haddonfield, Noon

(7) Delran at (2) Point Boro, 2 p.m.

South Group III

(5) Highland at (4) Toms River South, 2 p.m.

(6) Winslow at (3) Central, 2 p.m.

South Group IV

(12) Rancocas Valley at (4) Toms River North, 11 a.m.

Non-Public South A

(5) Red Bank Catholic at (4) St. John Vianney, 2 p.m.

Non-Public South B

(7) Ranney at (2) Wardlaw-Hartridge, 2 p.m.

Field Hockey

NJSIAA Tournament

Sectional Finals

Central Group IV

(4) Freehold Township at (3) Jackson Memorial, 2 p.m.

North 2 Group 1

(6) South Hunterdon at (1) Shore, 12:30 p.m.

Latest

More USA TODAY High School Sports