Preps team wrestling regional matchups, schedule

Preps team wrestling regional matchups, schedule

News

Preps team wrestling regional matchups, schedule

By

Dewitt's Austin Melton wrestles against Marysville's Austin Thompson on March 7, 2015, at The Palace of Auburn Hills.

Dewitt’s Austin Melton wrestles against Marysville’s Austin Thompson on March 7, 2015, at The Palace of Auburn Hills.

Note: All regionals are Wednesday. Semifinal winners then face each other in finals.

Division 1

101-1 Davison

Davison vs. Flushing

Bay City Western vs. Traverse City West

102-1 Rochester Hills-Rochester

Utica Eisenhower vs. Rochester Adams

Oxford vs. Clarkston

103-1 Forest Hills Central

Caledonia vs. Forest Hills Central

Hudsonville vs. Grand Haven

104-1 Holt

Brighton vs. Grand Ledge

Holt vs. Portage Central

105-1 Westland-John Glenn

Southgate Anderson vs. Westland John Glenn

Temperance Bedford vs. Saline

106-1 Salem

Detroit Catholic Central vs. Salem

Livonia Franklin vs. Dearborn Fordson

107-1 Walled Lake Central

Warren Mott vs. Birmingham Seaholm

Walled Lake Central vs. Hartland

108-1 Fraser

Macomb Dakota vs. Sterling Heights Stevenson

Fraser vs. St. Clair Shores Lakeview

Division 2

109-2 Mt. Pleasant

Flint Kearsley vs. Owosso

Gaylord vs. Escanaba

110-2 Goodrich

Goodrich vs. Ortonville Brandon

Marysville vs. Imlay City

111-2 Sparta

Lowell vs. Greenville

Sparta vs. Muskegon Reeths-Puffer

112-2 Allegan

Allegan vs. Hastings

Byron Center vs. Allendale

113-2 Coldwater

Battle Creek Harper Creek vs. Battle Creek Central

Sturgis vs. Stevensville Lakeshore

114-2 Mason

St Johns vs. Lansing Eastern

Mason vs. Eaton Rapids

115-2 New Boston-Huron

Dearborn Hts. Annapolis vs. South Lyon East

Monroe Jefferson vs. Tecumseh

116-2 Warren Woods-Tower

Warren Woods Tower vs. Madison Heights Lamphere

Melvindale vs. Farmington

Division 3

117-3 Gladstone

Manistee vs. Roscommon

Gladstone vs. Iron Mountain

118-3 Essexville-Garber

Caro vs. Gladwin

Shepherd vs. Remus Chippewa Hills

119-3 Birch Run

Croswell-Lexington vs. Montrose

Birch Run vs. Hemlock

120-3 Richmond

Romulus Summit Academy vs. Livonia Clarenceville

Warren Michigan Collegiate vs. Richmond

121-3 Ithaca

Lake Odessa Lakewood vs. Lake Fenton

Corunna vs. Chesaning

122-3 Onsted

Dundee vs. Jonesville

Jackson Lumen Christi vs. Leslie

123-3 Howard City-Tri County Area

Grand Rapids Catholic Central vs. Belding

Grant vs. Whitehall

124-3 Coloma

Buchanan vs. Constantine

Delton-Kellogg vs. Wyoming Kelloggsville

Division 4

125-4 Munising

Rogers City vs. Manistique

Munising vs. Gwinn

126-4 Leroy-Pine River Area

Farwell vs. Leroy Pine River

Frankfort vs. Charlevoix

127-4 Hesperia Community

St. Louis vs. Carson City-Crystal

Kent City vs. Hesperia

128-4 Bangor

Martin/Climax-Scotts vs. Lawton

Athens vs. Springport

129-4 New Lothrop

Mayville vs. Bad Axe

Saginaw Michigan Lutheran Seminary vs. New Lothrop

130-4 Laingsburg

Dansville vs. Manchester

Rochester Hills Lutheran Northwest vs. Memphis

131-4 Clinton

Clinton vs. Jackson-Vandercook Lake

Hudson vs. Sand Creek

132-4 Mendon

Bronson vs. Schoolcraft

Decatur vs. Niles Brandywine

Latest

More USA TODAY High School Sports