Varsity scores and schedule

Varsity scores and schedule

News

Varsity scores and schedule

By

HIGH SCHOOLS

LH Logo: Varsity Scores And Schedules

LH Logo: Varsity Scores And Schedules

Friday’s results

Baseball

Stepinac 8, Mount St. Michael 0

Iona Prep 3, All Hallows 0

Westlake 3, Hastings 2

Keio 7, Ardsley 4

St. Joseph’s 7, Salesian 5

New Rochelle at Ossining, ppd., New Rochelle 3, Ossining 2 (top 3)

Croton-Harmon at Blind Brook

Riverside at Hamilton

Haldane at Port Chester

Softball

Lakeland 15, Carmel 0

Nanuet 17, Port Chester 1 (6)

John Jay-EF 7, Ursuline 4

Hastings 3, Yonkers Montessori 0

Peekskill 21, Beacon 8

Albertus Magnus 9, Dobbs Ferry 0

East Ramapo at Roosevelt

Woodlands at Keio

Eastchester at John Jay

Boys lacrosse

White Plains 10, Stepinac 7

Rye Neck 8, Blind Brook 7

Croton-Harmon 12, Ardsley 3

Hastings 14, Keio 7

Girls lacrosse

Brewster 14, Putnam Valley 10

Pearl River 17, Eastchester 2

Somers 13, North Salem 3

Nyack 15, Byram Hills 6

Pelham 11, Albertus Magnus 4

White Plains at Suffern

Nanuet at New Rochelle

Tappan Zee at Rye, ppd.

Tennis

Scarsdale at Pelham

North Rockland at Nanuet

Suffern at Nyack

Clarkstown South at Albertus Magnus

Ardsley at White Plains

Harrison at John Jay

Tuckahoe at Eastchester

Lourdes at Peekskill

Ossining at Brewster

Ketcham at Lakeland

John Jay-EF at Fox Lane

Somers at Carmel

Saturday’s events

Baseball

Fox Lane at Arlington, 11 a.m.

Lakeland at Carmel, 11 a.m.

Putnam Valley at Mahopac, 11 a.m.

Arlington B at Ossining, 11 a.m.

Dobbs Ferry at Bronxville, 11 a.m.

Tuckahoe at Sleepy Hollow, 11 a.m.

Irvington at Woodlands, 11 a.m.

North Salem at John Jay, 11 a.m.

Gorton at Rye Neck, 11 a.m.

East Ramapo at Tappan Zee, noon

non-league opponent at North Rockland, noon

White Plains at non-region opponent, 1 p.m.

Nanuet at Clarkstown North, 7 p.m.

Suffern tournament

non-region opponent at Suffern, 10 a.m.

Nyack vs. Horace Greeley, 10 a.m.

Softball

Beacon at Horace Greeley, 11 a.m.

Panas at Fox Lane, 11 a.m.

Ketcham at Yorktown, 11 a.m.

Peekskill at Putnam Valley, 11 a.m.

North Salem at Briarcliff, 11 a.m.

Edgemont at Rye Neck, 11 a.m.

Croton-Harmon at Putnam Valley, 11 a.m.

Hen Hud at Lincoln, 11 a.m.

Gorton at East Ramapo, 11 a.m.

Boys lacrosse

Scarsdale at Horace Greeley, 10 a.m.

Peekskill at Haldane, 11 a.m.

Mahopac at Brewster, 11 a.m.

Carmel at Putnam Valley, 11 a.m.

North Salem at Arlington, 11 a.m.

Hen Hud at Fox Lane, 11 a.m.

Edgemont at Nanuet, 11 a.m.

Albertus Magnus at Irvington, 11 a.m.

Westlake at Harrison, noon

non-region opponent at Tappan Zee, noon

Bronxville at Syosset, noon

Dobbs Ferry at Clarkstown North, 1 p.m.

Pleasantville at Byram Hills, 1 p.m.

Clarkstown South at Wappingers, 1 p.m.

Mamaroneck at non-league opponent, 1 p.m.

Rye at Nyack, 2 p.m.

non-region opponent at Yorktown, 2 p.m.

Clarkstown South at Wappingers, 2 p.m.

Lakeland at John Jay, 3 p.m.

Ossining at Lourdes, 4 p.m.

Girls lacrosse

White Plains at Harrison, 9:30 a.m.

Darien (Conn.) at Yorktown, 11 a.m.

Mamaroneck at North Rockland, 1 p.m.

Pleasantville at Valhalla, 1 p.m.

Yonkers at Blind Brook, 1 p.m.

Storm King at Masters, 1 p.m.

Croton-Harmon at Briarcliff, 3 p.m.

Edgemont at Westlake, 3 p.m.

Kennedy at Cathedral, 3 p.m.

One Love Springfest

At Manhasset High School

Bronxville vs. Syosset, noon

Suffern vs. Garden City, 5 p.m.

Sunday’s events

Baseball

non-region opponent at Mount Vernon, noon

Latest

More USA TODAY High School Sports